سنسور هوشمند

سنسورهای هوشمند در سیستم هوشمند می‌توانند نقش‌های مختلفی داشته باشند، بوسیله‌ی آن‌ها می‌توان فرمانی را به سیستم هوشمند ارسال کرد، از آن‌ها به عنوان سنسورهای امنیتی استفاده کرد و همچنین می‌توان عبور و مرور در نقاط مربوطه را تشخیص داد.

سنسور هوشمند می‌تواند بصورت سری با سنسورهای دیگر رابطه داشته باشد، به عنوان مثال سنسور هوشمندی در اتاق نصب شده و سنسور هوشمند دیگری در راهرو می‌باشد؛ می‌توان این سنسور هوشمند را بگونه‌ای برنامه ریزی کرد که اگر فردی از بیرون وارد اتاق شد سنسور هوشمند عمل کند ولی درصورتی که فردی در اتاق حرکت می‌کند عمل خاصی انجام نشود و یا دستور دیگری انجام شود.

سنسور هوشمند TIS دارای طراحی و ظاهر زیبایی می‌‎باشد و می‌توان از آن در خانه‌های لوکس و مجلل استفاده نمود.

از جمله امکانات این سنسور هوشمند TIS می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

– تشخیص حرکت

– دارای پورت باس

– قابلیت ارتقاء با درگاه miniUSB

– امکان ارتباط با سایر سنسورهای هوشمند

– قابلیت برنامه‌ریزی بصورت حرکتی

 

سنسور پیشخدمت هوشمند

سنسورها در خانه هوشمند عملکردهای بسیا مهمی دارند، سنسورها به عنوان ورودی در سیستم هوشمند عمل می‌کنند، سنسور ده کاره هوشمند یا همان سنسور پیشخدمت هوشمند با قرارگیری در سیستم هوشمند و درکنار سایر قطعات هوشمند وضعیت محیط را بررسی می‌کنند و آن را به سایر اعضا سیستم هوشمند گزارش می‌دهند، سنسورهای هوشمند به عنوان بخش فرمانده در خانه هوشمند هستند،
سنسور هوشمند پیشخدمت ده عملگر TIS توانایی تشخیص حرکت توسط بخش سنسور نوری خود را دارا می‌باشد، سنسور هوشمند TIS با تشخیص حرکت می‌تواند عمل خاصی را انجام دهد؛ ساده‌ترین آن روشن کردن راهرو در عبور یک فرد می‌باشد، این روشن کردن می‌تواند بصورت هماهنگ شدن با دیمر هوشمند TIS و افزایش روشنایی هنگام عبور یک شخص از ۰ تا ۱۰۰ باشد؛ همچنین حرکت مداوم یک فرد به کمک این سنسور هوشمند می‌تواند به عنوان خروجی دیگری در این سیستم هوشمند تعریف شود، بطور مثال ورزش کردن زیر این سنسور هوشمند می‌تواند سناریو ورزش را اجرا کند و توسط سیستم صوتی هوشمند موزیک پر انرژی و متحرکی پخش شود.
این سنسور هوشمند توانایی تشخیص میزان نور در محیط را دارد، بطور مثال در صورت وجود روشنایی کافی با وجود حرکت در راهرو چراغی روشن نمی‌شود؛ این عمل جهت صرفه جویی در مصرف انرژی می‌باشد، برای همین این سنسور energy servant می‌باشد.
دیگر امکانات این سنسور هوشمند TIS تشخیص دمای محیط می‌باشد، بدین صورت که می‌تواند بصورت ترموستاتی در خانه هوشمند برای کنترل گرمایش و سرمایش سیستم هوشمند ساختمان بکار رود.
این سنسور هوشمند امکان ارسال و دریافت امواج IR را نیز داراست و می‌توان از این امکان جهت کنترل، اسپیلیت‌های دارای ریموت، تلوزیون، سینمای خانوادگی، پرده برقی IR و سایر تجهیزات دارای IR استفاده کرد؛ با این امکان خانه هوشمند ما بسیار وسیع شده و تجهیزات موجود در خانه نیز وارد سیستم هوشمند می‌شوند.
دیگر تجهیزات این سنسور هوشمند وجود ۲ ورودی آنالوگ برای اتصال سنسورهای سنتی و مگنت درب و پنجره به سیستم هوشمند می‌باشد.
قابلیت دیگر سنسور هوشمند پیشخدمت یا ده کاره TIS که آن را نسبت به سایر برندها متمایز می‌کند وجود خروجی ۱۲ ولت در آن می‌باشد؛ این خروجی می‌تواند جهت تغذیه سنسورهای سنتی و دوربین استفاده شود، در این حالت از سیم کشی دوباره برای ولتاژ ۱۲ پرهیز می‌شود و این عمل باعث صرفه جویی در سیم کشی ساختمان خواهد شد.

سنسور پیشخدمت هوشمند

کلید هوشمند

کلید هوشمند ۸ پل مارس (MRS-8G)
کلید هوشمند مارس با طراحی بسیار زیبا و تنوع رنگی متفاوت برتری خود را نسبت به سایر برندها نشان می‌دهد.
این کلید هوشمند دارای ۸ کلید (ظاهرا ۴ کلید دو طرفه) می‌باشد؛ هر کلید دارای ۲ رنگ LED پشت زمینه می‌باشد، این کلید به سادگی با ریموت IR سیستم هوشمند TIS هماهنگ شده و می‌تواند به صورت مستقیم با آن کنترل شود.
این کلید هوشمند به وسیله bus couppler های انتخابی به سیستم هوشمند متصل می‌شود، به وسیبه این کلید هوشمند می‌توان روشنایی و سناریوهای هوشمند، پرده برقی، سیستم گرمایش و سرمایش هوشمند و سایر اجزاء سیستم را کنترل کرد.

ویژگی‌های اصلی کلید هوشمند ۸ پل مارس:

– درای ۸ دکمه برای کنترل روشنایی، سناریو و سایر کنترل‌های دیگر است
– هر کلید دارای ۲ رنگ LED آبی و قرمز
– هر کلید دارای نور پس زمینه با حکاکی لیزری است.
– هر کلید را می‌توانم به صورت دستی و یا توسط نرم افزار TIS برنامه ریزی کرد.
– دارای گیرنده مادون قرمز.
– دارای هفت رنگ متفاوت.
– می‌توان به هر نوع پنل افزودن TIS وصل شود.
– کار ​​با پروتکل S-BUS
– جنس ضدشعله.
– دارای گواهی UL ایالات متحده آمریکا، مدارات مجتمع ICs و PCB.
– همچنین مدرک CE محصولات گواهی شده است.

ماژول DALI

کاربرد این ماژول تغییر تدریجی شدت روشنایی چراغ های Led می باشد .
کاربر با استفاده از این سیستم قادر خواهد بود شدت روشنایی محیط مورد نظر را با استفاده از کلیدهای هوشمند ، گوشی هوشمند و ریموت کنترل به صورت تدریجی کنترل نماید و یا از وضعیت آن با خبر شود.با در دست داشتن این ریموت کنترل هوشمند خانه هوشمند را در دستان خود داشته باشید.

ماژول DALI

ماژول DALI

کاربرد این ماژول تغییر تدریجی شدت روشنایی چراغ های Led می باشد .
کاربر با استفاده از این سیستم قادر خواهد بود شدت روشنایی محیط مورد نظر را با استفاده از کلیدهای هوشمند ، گوشی هوشمند و ریموت کنترل به صورت تدریجی کنترل نماید و یا از وضعیت آن با خبر شود.با در دست داشتن این ریموت کنترل هوشمند خانه هوشمند را در دستان خود داشته باشید.

ماژول DALI

اسپیکر قدرتمند TIS

اسپیکر قدرتمند TIS هماهنگ با سیستم صوتی خانه هوشمند TIS S-BUS می‌باشد و از آن برای پخش موسیقی و اخطارهای سیستم هوشمند استفاده کرد!سیستم صوتی هوشمند یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار خانه هوشمند به حساب می‌آید؛ از آن برای پخص موسیقی، پخش صوت های اخطار، پخش خبر از وضعیت های قسمت های دیگر خانه و سایر موارد بکار میرود.
دو عدد از اسپیکر TIS به سیستم صوتی Z-Audio متصل میشود و صدای دلنشین و با کیفیتی را ارائه میدهد!
اسپیکر قدرتمند TIS

رله هوشمند

رله هوشمند نقش مهمی در خانه هوشمند را دارند، از آن‌ها می‌توان به عنوان خروجی اصلی در سیستم‌های خانه هوشمند نام برد، رله هوشمند TIS با توان خروجی هر کانال ۱۶ آمپر برای روشنایی‌های پر مصرف مانند لوستر‌های بسیار بزرگ و یا خط‌هایی که روشنایی پر تعدادی دارند استفاده می‌شود، استفاده اصلی این رله هوشمند در خانه هوشمند مربوط به درب‌های هوشمند، کرکره‌های پر مصرف، سقف‌های کاذب برقی، موتورهای آب پاش و… می‌باشد. این رله دارای ۸ کانال مجزا می‌باشد و در صورت نیاز به تعداد خانه‌های بیشتر می‌توان از چندین رله استفاده کرد.

دیگر امکانات این رله هوشمند:

– دارای سویچ دستی هوشمند برای هر کانال
– امکان کنترل هر کانال بصورت مکانیکی در مواقع ضروری
– دارای LED اعلام وضعیت در سیستم هوشمند
– مقاوم در برابر اضافه جریان و جریان‌های بالا
– بدنه ضد حریق و مقاوم در برابر آتشسوزی
– دارای پورت آپگرید miniUSB و قابلیت ارتقاء در سیستم هوشمند
– مناسب برای استفاده در خانه هوشمند
– قابلیت مچ شدن اتوماتیک با سایر اعضاء سیستم خانه هوشمند
– قابلیت سری شدن بدون اتصال کابل با سایر قطعات هوشمند داخل تابلو برق

رله هوشمند

دیمر هوشمند

دیمر هوشمند TIS با شش کانال خروجی، هر کانال ۲ آمپر جهت کنترل شدت میزان نور استفاده می‌شود؛ هر کانال می‌تواند بصورت دستی و یا از طریق نرم افزار سیستم هوشمند TIS و توسط متخصص سیستم هوشمند پروگرم شود.

ویژگی‌های دیمر هوشمند TIS:
– دارای بده ضد حریق
– دیمر هوشمند محافظ اضافه جریان
– محافظت در برابر گرما ناشی از دیمینگ
– نشانگر LED هشداردهنده باس BUS
– دیمر هوشمند TIS قابلیت اتصال به شبکه هوشمند TIS و S-BUS
– دیمر دارای کلید brodcast برای کنرل عملیات
– دیمر هوشمند دارای استاندارد CE

دیمر هوشمند TIS به سه صورت: ۶ کانال ۲ آمپر – ۴ کانال ۳ آمپر – ۲ کانال ۶ آمپر تولید می‌شود.

مبدل هوشمند

HVAC

ماژول HVAC که مخفف (heating, ventilation, and air conditioning) جهت کنترل تاسیسات هوشمند ساختمان و تهویه مطبوع در خانه هوشمند استفاده می‌شود،

این ماژول قابل اتصال به سیستم‌های گرمایش و سرمایش نظیر فنکوئل، چیلرها، دمپر و سایر سیستم‌های دارای کنترل دور می‌باشد؛

ماژول کنترل تهویه مطبوع HVAC دارای ۶ خروجی جهت کنترل دور: کند، متوسط و تند برای دور فن و همچنین کنترل مودهای سرد، گرم و کمک می‌باشد؛ ماژول کنترل تهویه مطبوع HVAC دارای یک خروجی ۰ تا ۱۰ ولت متناوب برای کنترل دمپر برقی است، همچنین این ماژول هوشمند قابل اتصال به یک سنسور خارجی می‌باشد.

 

از ویژگی‌های مهم این ماژول:

– دارای ۶ رله سه آمپر جهت کنترل تهویه مطبوع

– هر خروجی می‌تواند بصورت دستی توسط کلیدهای روی ماژول قطع و وصل شوند

– قابلیت پروگرام دستی و همچنین توسط نرم افزار

– کنترل ۳ فن مجزا

– کنترل VAV با خروجی ۰ تا ۱۰

–  قابلیت اتصال با سنسور خارجی

–  قابلیت اتصال و هماهنگی با TIS-BUS

HVAC

سوئیچر هوشمند

سوئیچر هوشمند TIS (رله چند کاره) امکانات و قابلیت‌های زیادی را دارا می‌باشد، این امکانات در محصولات مشابه سایر برندها نبوده و باعث شده این محصول بصورت یکه تاز در بازار رقابت بی‌نظیر باقی بماند، قیمت مناسب رله سوئیچر ۱۲ کاناله هوشمند TIS نسبت به امکانات آن نیز از دیگر مزایای آن می‌باشد. این Actuator توانایی رقابت حتی با رقیب‌های لوکس و گران قیمت KNX را نیز دارد، این محصول فقط یک رله ۱۲ کانال نیست و می‌تواند موتور پرده، ماژول HVAC نیز باشد.

ازجمله امکانات این عملکرد:
– امکان کنترل خطوط روشنایی
– قابلیت پروگرم دستی در سیستم هوشمند با کلیدهای هوشمند
– کنترل شیر برقی و سیستم‌های گرمایش از کف
– قابلیت اتصال به سیستم‌های گرمایش و سرمایش و کنترل آن توسط سیستم هوشمند
– مناسب برای کنترل پرده برقی هوشمند
– دارای ۱۲ کانال با توان خروجی ۱۰ آمپر برای هر کانال
– استفاده هوشمند از کانال‌ها بصورت فیلیپ فلاپ
– هماهنگ شدن اتوماتیک id با بقیه سیستم
– امکان تبدیل شدن به ماژول HVAC
– قابلیت تبدیل به ماژول ۲motor

سوئیچر هوشمند

کنترل سیستم امنیتی با ماژول Security

با استفاده از این سیستم میتوان با حذف سیستم دزدگیر معمولی ، از سیستم امنیتی هوشمند استفاده نمود کاربر قادر خواهد بود از طریق کلیدهای هوشمند ، تلفن همراه و ریموت کنترل نسبت به وضعیت سیستم دزدگیر هوشمند مطلع گشته و سیستم را فعال یا غیر فعال نماید . از جمله مزایای این سیستم سناریو پذیر بودن و شبیه سازی حضور را میتوان نام برد .

کنترل سیستم امنیتی با ماژول Security

کلید هوشمند مارس با ترموستات داخلی

کلید هوشمند مارس، تکنولوژی روز امریکا با طراحی بسیار زیبا؛ این کلید دارای ۱۰+۲ کلید همراه صفحه OLED با رزولیشن و وضوح بالا می‌باشد؛ کلید هوشمند مارس دارای یک سنسور تشخیص دما (ترموستات هوشمند) جهت کنترل گرمایش و سرمایش محیط و هماهنگ شدن با سیستم هوشمند HVAC می‌باشد؛ همچنین این کلید هوشمند پیشرفته جهت هماهنگ شدن با آمپلیفایر هوشمند (پخش کننده موسیقی) طراحی شده و امکان پخش، تعویض آلبوم‌ها، موسیقی و عوض کردن ترک را به کاربر میدهد؛ این کلید به سیستم هوشمند s-Bus متصل می‌شود و می‌توان از طریق آن سناریوها، چراغ‌ها و پرده برقی را به راحتی کنترل کرد.

خلاصه‌ای از امکانات کلید هوشمند TIS
– دارای ۱۲ کلید (۲ کلید برای کنترل هوشمند دما و ۱۰ کلید برای اجرا سایر فرامین هوشمند)
– هر کلید دارای دو LED می‌باشد که هرکدام می‌توانند به رنگ‌های آبی، قرمز و سبز تغییر یابد
– کلید هومند مارس با صفحه نمایش ۰٫۹ اینچ با کیفیت بالا
– امکان پروگرم دستی کلید هوشمند مارس و یا از طریق نرم‌افزار TIS
– کلید هوشمند مارس با توانایی نمایش نام ترک‌ها، آلبوم و فولدرها هنگام پخش موسیقی
– توانایی نمایش خطاها و هشدارهای سیستم هوشمند
– می‌توان کلید هوشمند مارس را با گیرنده مادون قرمز کنترل کرد
– جنس کار شده ضد آتشسوزی
– کلید هوشمند دارای استاندارد CE
– دارای استاندارد ICs و PCB ایالات متحده امریکا

کلید هوشمند مارس با ترموستات داخلی

مبدل هوشمند

مبدل هوشمند TIS امکان ورود قطعات خارج از این سیستم را به سیستم هوشمند فراهم می‌کند،
این ماژول سایز کوچکی دارد و می‌توان آن را در جاهای مختلفی استفاده کرد، مبدل هوشمند TIS را می‌توان برای تبدیل کلیدهای سنتی به هوشمند و وارد کردن آن‌ها به دنیای هوشمند استفاده کرد، بدین گونه که به کلید سنتی و معمولی‌ای که همه در خانه‌های خود دیده‌ایم امکان اجرای سناریو، پخش موسیقی، بازکردن پرده برقی و غیره را داد،
همچنین از این مبدل هوشمند برای اتصال به سنسورهای سنتی، سنسورهای آتشنشانی، گاز، دود و همچنین مگنت درب و پنجره می‌توان استفاده کرد.

از دیگر امکانات این مبدل پیشرفته و کارآمد هوشمند TIS می‌توان به این امکانات اشاره کرد:
– دارای ۴ ورودی آنالوگ (چهار ورودی به سیستم هوشمند)
– دارای LED اعلام وضعیت در سیستم هوشمند
– قابلیت آپگرید توسط درگاه USB
– قابلیت اتصال سنسورهای امنیتی نظیر: سنسورهای حرکتی، فشار، مگنت درب، پنجره و…
– قابلیت اتصال سیستم اعلام حریق و سنسورهای ایمنی مانند گاز، دود و…

مبدل هوشمند

کلید فول تاچ لونا – کلید هوشمند Luna

کلید هوشمند لونا با ظاهری شیک و زیبا و دارای رابط کاربر کاملا لمسی یک محصول کاملا متفاوت از TIS را نمایش می‌دهد.

کلید هوشمند Luna محصول شرکت TIS دارای ویژگی‌های بسیاری می‌باشد: از آن برای کنترل خطوط روشنایی، تغییر سناریوها، کنترل پرده برقی، کنترل سیستم گرمایش/سرمایش خانه هوشمن، کنترل فنکوئل‌، هواساز، کولر گازی و همچنین کنترل گرمایش از کف، پخش موسیقی و آهنگ مورد علاقه از آلبومی خاص با نمایش نام موسیقی و مشخصات کامل آن می‌باشد. وجود ترموستات داخلی در این کلید باعث شده که این کلید هوشمند بتواند بجای یک ترموستات عمل کند و دیگر نیازی به وجود ترموستات دیگری در خانه هوشمند نباشد. ویژگی متمایز این کلید وجود گیرنده IR و امکان هماهنگ شدن با ریموت کنترلر هوشمند می‌باشد. امکان تعریف سناریو به صورت دستی و توسط کاربر این کلید را نسبت به سایر کلیدهای مشابه متمایز می‌سازد.

خلاصه‌ای از امکانات کلید هوشمند Luna:

– جایگزینی مناسب برای کلیدهای پرتعداد سنتی اتاق‌ها
– کلید هوشمند دیواری Luna دارای نمایشگر با کیفیت LCD می‌باشد و صفحه لمسی آن باعث سهولت در کار با آن می‌شود.
– قابلیت انتخاب تصاویر گرافیکی (آیکون‌ها) بر روی سناریوها توسط کاربر
– دارای چندین صفحه مختلف جهت کنترل: سیستم های روشنایی سیستم صوتی سیستم های سرمایش / گرمایش  پرده های برقی سیستم امنیتی
– قابلیت نمایش زمان، تاریخ، شماره آهنگ، وضعیت روشن یا خاموش بودن مصرف کننده‌ها
– قابلیت کنترل توسط ریموت دستی TIS
– این کلید دارای ترموستات داخلی بوده از ین رو قابلیت نمایش درجه حرارت را دارا می‌باشد

کلید فول تاچ لونا - کلید هوشمند Luna

ماژول IP

ماژول IP یا مبدل S-BUS به TCP/IP فرامین موجود در شبکه باس BUS را به شبکه کامپیوتری استاندارد و بلعکس تبدیل می‌کند؛ این ماژول امکان اتصال به شبکه هوشمند توسط کامپیوتر و امکان پروگرم قطعات را فراهم می‌کند. هنگامی که بحث از کنترل خانه هوشمند با تبلت و یا iPad توسط  Wi-Fi و اینترنت و شبکه‌های کامپیوتری است به این ماژول هوشمند نیاز می‌باشد؛

ماژول IP

ریموت کنترل هوشمند

ریموت کنترل هوشمند TIS با طراحی بسیار زیبا و امکانات فوق‌العاده و کاربری آسان آسایش را به خانه‌های هوشمند می‌دهد؛ این ریموت کنترل هوشمند با امواج IR کار می‌کند و می‌توان از این ویژگی برای عمل‌های متفاوت در هر نقطه از خانه به آن برنامه داد،

این کنترلر هوشمند امکان کنترل روشنایی خانه هوشمند، کنترل سناریوها، دیم کردن روشنایی‌ها، کنترل گرمایش و سرمایش سیستم هوشمند، پخش موسیقی از آمپلیفایر هوشمند، باز و بسته کردن پرده‌ها به سادگی در یک قالب ساده فراهم کرده است.

با در دست داشتن این ریموت کنترل هوشمند خانه هوشمند را در دستان خود داشته باشید.

ریموت کنترل هوشمند

مدیریت مصرف برق با ماژول Energy meter

از مزایای این ماژول میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • عدم محدودیت نسبت به کنتورهای سه فاز یا تکفاز
  • اندازه گیری توان اکتیو و راکتیو به صورت جداگانه
  • محاسبه کیلو وات ساعت مصرفی و نیر محاسبه ریالی آن
  • محاسبه میزان مصرف انرژی در دوازده ماه سال توسط نمودار
  • تعریف بازه مصرف انرژی در سه رنگ سبز،زرد،قرمز و تعریف دقیق ذخیره انرژی در زمان های مختلف روز
  • فعال و یا غیر فعال کردن سناریوی ذخیره انرژی تنها با یک کلیک

در واقع میتوان گفت برای هوشمندسازی یک ساختمان و تعریف انرژی مصرفی برای بازگشت سرمایه اولی این ماژول نیاز است،که بتوان به صورت واقعی از اسم هوشمند برای ساختمان استفاده کرد.

مدیریت مصرف برق با ماژول Energy meter